גני יעלים המבנה

המבנה של גני יעלים הוא בניין רחב ידיים וגבה קומות, המתנשא לגובה של 20 מטר ומונה 8 קומות.

בית יעלים נבנה תוך העמדת צרכי האוכלוסייה במרכז כל חלל ותהליך: החל מתכנון החדרים המרכזיים לגישה בנוחות מקסימלית, דרך הנגשת חדרי החוגים, החללים הציבוריים, חדרי המומחים, חדר המיקוםהאוכל ועוד, דרך תכנון חדרי המגורים בהתאמה מקסימלית לצרכים האישיים ולאורחות חיים שונים ועד לבניית הבית במקום מרכזי בבאר שבע.

מיקומם של גני יעלים בשכונה שקטה במרכז העיר מאפשרים לדיירים ליהנות מחיי חברה תוססים, פעילויות תרבות ונגישות מקסימלית לכל המבנים והמוסדות הרצויים, דוגמת המרכז המסחרי הצמוד, מספר בנקים שונים, שירותי דואר ופארקים, שירותים מוניציפאליים ועוד.

המבנה כולל את כל הצרכים של דיירים בגיל השלישי החל מתמיכה יומיומית, דרך צרכים פיזיים ורפואיים ועד למענה לצרכים חברתיים, תפקודיים ותעסוקתיים.

המחלקות

המבנה מחולק לשלוש מחלקות:

icon-5

מחלקת עצמאיים

המחלקה לעצמאיים מתאימה למבוגרים המעוניינים לחיות חיי חברה מלאים, עשירים ומרתקים, ללא תלות במכרים, אחרים, שכנים וקרובי משפחה. מחלקת העצמאיים כוללת דירות מרווחות בנות 30, 40 ו – 60 מטרים רבועיים.
icon-1

דיור מוגן תומך

מחלקת הדיור המוגן של גני יעלים מוכוונת למבוגרים שמחפשים את איכות החיים הגבוהה ביותר תוך הנאה מפעילויות חברתיות מגוונות, פעילויות העשרה אינטלקטואליות, שיעורי יצירה ועוד. היתרון המשמעותי של מחלקת הדיור המוגן התומך הוא הליווי והפיקוח המלאים סביב השעון.
icon-4

מחלקה סיעודית

המחלקות הסיעודיות של בית יעלים מתבססת על פעילותו של צוות מומחים מסור ומנוסה, העושה ימים כלילות במטרה להנעים את שהותם של הדיירים ולהעניק להם תחושת משמעות וערך בעשייה היומיומית.

נכון להיום קיימות בגני יעלים שלוש מחלקות סיעודיות המאוישות על ידי אנשי צוות חמים המעניקים יחס אישי לכל דייר, כמו גם ליווי ואכפתיות. כל אחד מהדיירים הוא עולם ומלואו. בגני יעלים רואים חשיבות מרבית ביצירת נוחות אישית מרבית לכל דייר, תחושת ביתיות ואכפתיות וערך.

המחלקה הסיעודית מאוישת על ידי אנשי צוות בעלי ניסיון של שנים רבות וכוללת אנשי מקצוע מתחום ההתמחות בסוכרת.

נגישות מירבית

התכנון של כל חלל בגני יעלים מבוסס על הבנת צרכי הדיירים ועל ניסיון של שנים רבות בעבודה עם מבוגרים בשלבי חיים שונים. התכנון המונגש כולל:

דירות מגורים מאובזרות לחלוטין ומוכנות לכניסה מידית

דירות 1-2 חדרים מרווחות

אולמות אירועים להצגות והופעות מונגשים

גישה נוחה לשירותים ציבוריים

נגישות רפואית לכל אנשי הצוות במקום

שירותים ומקלחות בהתאמה אישית

ריהוט מותאם למתניידים בכיסאות גלגלים

זמינות מידית של מטפלים ורופאים מהתמחויות שונות

לחצני מצוקה להיענות מידית של צוות בזמן אמת

מכשור רפואי ברמה הגבוהה ביותר