קורסים בפנסיה
קורסים בפנסיה

קורסים בפנסיה

קורסים בזמן הפנסיה? תתפלאו! מסתבר שיותר ויותר מבוגרים אשר פרשו מהעבודה מוצאים את עצמם עם המון זמן פנוי. לילדים כבר אין כוח לטלפונים, המרכז המסחרי הפך משעמם ואין עם מי לקשקש אחר הצהריים. בעלי מוטיבציה ויכולת הנעה עצמית יגלו שהחיים יכולים להיות סופר מעניינים לאחר הפרישה מהפנסיה.

עכשיו להתחיל ללמוד?

אם לא הגשמתם חלום ישן, אם אתם כמהים לדעת איך נוצר העולם ואף פעם לא היה לכם זמן, אם אתם צריכים תמיד לקרוא לטכנאי או לנכד כדי להתחבר לאינטרנט או רוצים ללמוד איך לבנות מטוסי צעצוע – מסתבר שזה בדיוק הזמן.

החיים עשירים ומלאים במטרות ומחויבויות. היתרון המשמעותי של הגיל השלישי הוא היכולת לבצע את כל מה שאי פעם חלמתם עליו. אם כבר טסתם לחו”ל, סיימתם קריירה שאתם מרגישים מרוצים ממנה או עושים חשבון נפש לגבי המקומות שבהם יכולתם לפעול אחרת – זה בדיוק הזמן לקחת את העניינים לידיים.

היתרונות של קורסים בזמן פנסיה

מחקרים בשנים האחרונות מגלים כי לפעילות קוגניטיבית בגיל הפנסיה, כמו גם לפעילויות חדשות אחרות הנלמדות בגילאים מאוחרים – יש השפעה לטובה על תהליכי זקנה. חוגים חדשים, יהיו אשר יהיו, יכולים להאט משמעותית את תהליכי ההזדקנות הפיזיים, המנטליים והקוגניטיביים, ולסייע למוח לפתח חסינות בפני מחלות והתדרדרות. אילו יתרונות נוספים יש ללמידה בפנסיה?

* האטה במנגנון הדמנציה

* שיפור ביכולת הגוף למנוע מחלות

* שיפור היכולות הקוגניטיביות

* שיפור זכרון ארוך טווח וקצר טווח

* שיפור במיומנויות חברתיות

* עלייה במוטיבציה ובמצב הרוח

* שיפור איכות החיים הכללית

* שיפור החיים החברתיים הודות לפיתוח תחומי עניין חדשים

* תחושת סיפוק אישי מוגברת

* למידת תכנים יישומיים אפקטיביים ויעילים לחיי היומיום

* פיתוח קריירה חדשה

* תרומה לחברה או לחברים ומשפחה

* השקטת חרדות ומתחים

אז מה לומדים?

חוגים יצירתיים

חוגי אמנות יעילים ביותר לתרפיה, פיתוח מנגנון פנימיים להרגעה וליצירת שלווה פנימית, העשרת החיים והתחברות לצד היצירתי שבנפש שלנו. בין החוגים המוצעים כיום ניתן למצוא חוגי סריגה וקרמיקה, צילום וציור, פיסול ואפילו בישול יצירתי או בישול על פי המטבח המועדף עליכם.

חוגי ספורט

חוגי ספורט מותאמים למבוגרים משפרים את תחושת הדימוי הגופני ואת תחושת השליטה בגוף ויעילים במיוחד בגיל הפרישה מהפנסיה, שכן עם הפרישה מהעבודה התפקוד הכללי פוחת ועליכם ליזום הפעלות בעצמכם.

חוגי אקטואליה ומחשב

באמצעות לימודי מחשב תוכלו לרכוש מיומנויות חיוניות המשמשות את דור המחשבים. בחוגים רבים מלמדים את עולם המחשוב באמצעות שיחות, עיסוק בנושאים אינטלקטואליים ופיתוח שיחות עשירות במקביל לרכישת מיומנויות טכנולוגיות.