4 טיפים חשובים על צרכנות נכונה לפנסיונר המתחיל
4 טיפים חשובים על צרכנות נכונה לפנסיונר המתחיל

4 טיפים חשובים על צרכנות נכונה לפנסיונר המתחיל

רוב חייכם עבדתם, השגתם, יצאתם לחופשות וחזרתם לשגרת העבודה. גידלתם ילדים במו ידיכם, התמודדתם עם תקופות קשות יותר ופחות והגעתם בגבורה למקום בו אתם נמצאים היום. אין ספק כי הרווחתם ביושר את זמנכם לנוח והנה אתם הולכים להסתער על האופציה הזו… אבל איך מתחילים? מה עושים עם כל הזמן הפנוי הזה?  ואיך מתנהלים עם התקציב הקיים? רגע אחד לפני שיוצאים לפנסיה, כמה טיפים חשובים לפנסיונר המתחיל.

סכימת הוצאות הכנסות

אם אתם לא עורכים מאזן הוצאות הכנסות, עכשיו זה הזמן. חשוב לשבת עם ריכוז של כל ההוצאות שלכם מצד אחד וריכוז של כל ההכנסות שלכם מצד שני ולרכז אותם. כדאי לקחת בסכימה שלכם הוצאות מהרבעון האחרון לפחות ורצוי קבלות על הוצאות מכל השנה האחרונה. בעת סכימת ההוצאות ורישום צפי ההוצאות לעתיד, קחו בחשבון 25% ספייר שלא לקחתם בחשבון וכן התחשבו בעובדה כי מדי שנה יעלה סך ההוצאות על תרופות ועל טיפולים רפואיים.

בחשבון ההכנסות, רכזו את כל הכנסותיכם הכוללות מפנסיה, ביטוחים, קרנות השתלמות, נכסים אם קיימים ועוד, ובחנו את מידת היציבות שלהם ולמשך כמה שנים אתם עתידים לקבלם. בהשוואת ההוצאות הצפויות תוך כלילת הוצאות בלתי צפויות אתם יכולים לקבל תמונה של הכספים החופשיים שנותרו לכם להוצאה.

השוואת מחירים

באמצעות השוואת מחירים בין מוצרים שונים תוכלו להיות חכמים יותר בנוגע להוצאות שלכם. אם לא עשיתם את זה עד היום, עכשיו זה בדיוק הזמן להתחיל. השוואה כדאי לבצע בין כל מוצר שאתם בוחרים לקנות, החל ממוצרי מזון ועד לחופשות או מכוניות. ההשוואה בין המוצרים השונים תעניק לכם אפשרות מיקוח ותצמצם משמעותית את ההוצאות שלכם.

סדר יום

בנו לעצמכם סדר יום מתמשך לתקופה ארוכה. על סדר היום לכלול את הפעילויות שאתם אוהבים לעשות, תחביבים פיזיים ותחביבים קוגניטיביים, פעילויות חברתיות אם ישנן ועוד. רצוי להימנע מבניית סדר יום לחוץ ועמוס מצד אחד, ומצד שני, כדאי להקפיד שיהיה סדר יום שיש בו פעילויות שאתם אוהבים.  תחביבים, חברים ומשפחה צריכים להיות חלק מהשגרה. שתפו את קרוביכם בסדר היום ובתכנונים שלכם כדי לקבל שיתוף פעולה.

קבלת ייעוץ מקצועי בעת הצורך

אנשי מקצוע רבים מעמידים את שירותיהם לרשות מבוגרים היוצאים לפנסיה. במועצות העירוניות ניתן למצוא שירותים אלו ללא תשלום או בתשלום  סמלי. שירותים אלו מוענקים על ידי כלכלנים ומאפשרים לתכנן את הזמן הפנוי וההוצאות בצורה חכמה שתאפשר לכם איכות חיים גבוהה.