הסינפונייטה הישראלית באר שבע בגני יעלים
הסינפונייטה הישראלית באר שבע בגני יעלים

צל”ש השבוע: ירון פרנסקי, מתנדב בגני יעלים

פורסם: ב-30/7/2019, באר שבע נט
נכתב ע”י: יהלי אוזן

הוא הכנר הראשי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע כבר יותר מעשרים שנה כשהוא גם עסוק בעשייה חברתית והתנדבות במסגרות שונות. הכירו את ירון פרנסקי

תושבי באר שבע והסביבה ידועים בעשייה החברתית המאפיינת אותם, והפעם אנחנו רוצים לפרגן להם. מידי שבוע נחלק את ‘צל”ש השבוע’ לתושבים שראויים לפרגון על עשייה חברתית מבורכת למען האחר. השבוע נפרגן לירון פרנסקי, הכנר הראשי של הסינפונייטה הישראלית באר שבע. בשנתיים וחצי האחרונות מתנדב פרנסקי בקונסרבטוריון העירוני במסגרות שונות, עבד בהתנדבות עם הרכבים קאמריים, לימד שיעורים פרטיים בכינור, שפט בתחרויות ואף הופיע בפני בתי אבות.

“בשנתיים וחצי האחרונות התנדבתי בקונסרבטוריון העירוני במסגרות שונות. זהו היה חלקי בשותפות עם קרן יזרעאלי שתרמה כסף לתזמורת במגמה לעזור לנגני תזמורת שהביעו רצון לחזור לגור בבאר שבע ולקחת חלק פעיל בקהילה. עבדתי עם הרכבים קאמריים, לימדתי באופן פרטי, שפטתי בתחרויות ועוד כהנה וכהנה. שום דבר לא הכין אותי ואת השותפה שלי להתנדבות בבית אבות ‘גני יעלים’, הגברת אלונה גורטבוי, להתרגשות וקבלת הפנים שקיבלנו שם”.

“בקונצרט האחרון ישבו כ-50 איש, באים בימים כולם, ומרגע שהתחלנו השתרר שקט כזה שקשה להסבירו. רק המבט בעיניהם נתן לנו להבין באיזה שקיקה הם שואבים כל צליל שניגנו. עברנו חוויה חזקה ביותר. כשנגמרים הקונצרטים תמיד נוהרים אלינו אנשים שלאו דווקא מבינים במוסיקה, אלא אלה שעברו חוויה של ממש ולוחצים את ידינו בלהט. המשכנו גם בקונצרט שני, עם הרצאה בעברית ורוסית ואנו ממשיכים כל שבוע בקונצרט אחר. ברצוני לשבח עד בלי די את יוליה רכזת התרבות שעושה מעל ומעבר לתת לנו הרגשה ביתית וחלק מהעשייה התרבותית של בית האבות “גני יעלים”. באוגוסט נתחיל את המסע גם בבית האבות “בית יונה””

לקריאה נוספת: צל”ש השבוע: ירון פרנסקי