פתרונות דיור לגיל השלישי
פתרונות דיור לגיל השלישי

פתרונות דיור לגיל השלישי – שמים את הקלפים על השולחן

אוהב להיות בבית

סקרים מראים כי מרבית המבוגרים מעדיפים להתגורר בבית הפרטי בו התגוררו במשך שנים רבות. עם זאת, הניסיון מלמד כי למרות ההעדפה האישית של מרבית המבוגרים, ביטחונם האישי מצריך תנאים סביבתיים מקיפים, תומכים ובעיקר – בטיחותיים מבחינה רפואית. אילו אתגרים עומדים בפני בני הגיל השלישי במצבים כאלה?

בואו נבדוק. נכון להיום, החברה מציעה כמה פתרונות עיקריים כאשר חלק מהפתרונות מותאמים למצבו הבריאותי של האדם. כך או כך, השיקול החשוב ביותר שעלינו לקחת בחשבון כאשר אנחנו בוחרים מקום מגורים לאהובים עלינו הוא השיקול הבריאותי-בטיחותי.,

מגורים בבית בגיל השלישי

מבוגרים המתגוררים בביתם כבר שנים, פיתחו חיים חברתיים פעילים, מכירים כבר את הסופר ואת שירותי הדואר ואינם נצרכים לעזרה בניהול חיים עצמאיים – מרגישים נוח להישאר בטריטוריה המוכרת ולא לעבור לבית אבות. אם אתם (או אם מדובר בהוריכם) מרגישים נוח בסביבה הביתית ויכולים גם לשמור על בטיחות בהתנהלות הכללית, אזי אין סיבה ממשית להחליף מקום מגורים. עם זאת, לא כדאי לפספס את היתרונות שיש לאפשרויות הדיור האחרות להציע למבוגרים.

דיור מוגן לעצמאים

דיור מוגן לעצמאים הינו בין האופציות היותר פופולאריות בשנים האחרונות, והוא הולך ונעשה יותר ויותר אהוד על רבים. טוב, זה לא מפתיע בהתחשב ביתרונות העצומים שהוא מציע למבוגרים שיכולים עדיין לתפקד באופן עצמאי.

מה הייתם אומרים אם כל החוגים היו מוצעים לכם במקום אחד, בשעות הנוחות לכם, כל הארוחות הטובות ביותר היו מוגשות לכם בשעות הקבועות והרופא היה מגיע עד אליכם בהתראה של מספר דקות? זה בדיוק מה שקורה ברשתות הדיור המוגן. חיים מלאי עניין ואתגר, קהילה חברתית וטיפוח תחביבים אישיים. כשהחיים כל כך מהנים, מה הפלא שיותר מבוגרים בוחרים בדיור מוגן?

בתי אבות לעצמאיים ולתשושים

בתי אבות לעצמאיים ותשושים היו בעבר האופציה המקובלת ביותר וכיום מהווים אלטרנטיבה למי שאינו מעוניין בדיור מוגן. גם בבתי אבות תמצאו מגוון רחב של חוגים, צוות תומך ואמפתי רק שכאן, האופציות מצומצמות יותר.

מחלקות סיעודיות, תשושי נפש וחולים מורכבים

מחלקות סיעודיות ומחלקות המיועדות לתשושי נפש כשמן כן הן, מציעות אפשרות תומכת לחולים ומבוגרים אשר זקוקים לעזרה יומיומית בתפקוד. תוכלו למצוא מחלקות כאלה במגוון מסגרות בהתאמה  למצב הפיזי, למקום המגורים, המצב הרפואי, הצרכים האישיים ועוד. חולים מורכבים, תשושי נפש ומשתקמים מפרוצדורות רפואיות הזקוקים לליווי צמוד – כל אלו מצריכים התאמה של בית אבות הכולל את כל השירותים הרפואיים החיוניים.