פעילויות חברתיות בגיל הזהב
פעילויות חברתיות בגיל הזהב

פעילויות חברתיות בגיל הזהב

עם הגיל, היכולות הפיזיות, הקוגניטיביות והתפקודיות הכלליות הולכות ומתדרדרות. אנחנו זקוקים ליותר עזרה מסביבתנו והופכים יותר תלויים בה. לא מדובר בתופעה יוצאת דופן, אבל אם כבר התחלתם לחוש בהתדרדרות משמעותית, הרי שהגיע הזמן לעשות משהו בעניין. אתם  לא לבד! בואו לראות מה אפשר לעשות.

הבריאות הגופנית בגיל הזהב

גיל הזהב מביא אתו לא מעט תופעות שלא היו מוכרות בשנים קודמות. אם פעם הייתם יכולים לעלות את כל המדרגות בלי לחשוב פעמיים, היום אתם עשויים להתלבט אם שווה לצאת מהבית ולהיתקל במכשול המדרגות בחזור. אחרים מוצאים את עצמם מתקשים או מתעצלים או מתעייפים מהר מבישול ארוחות ומתפשרים על מאכלים קרים. אחד הפתרונות היעילים ביותר לשיפור איכות החיים בגיל הזהב הוא פעילויות חברתיות המשפרות את מצב הרוח ואת היכולת לקחת יוזמה אישית.

מאילו פעילויות חברתיות אפשר ליהנות בגיל הזהב?

גיל הזהב מזמן מגוון אפשרויות להעשרת החיים האישיים. פעילויות חברתיות עם אנשים בני אותו הגיל, בעלי תחומי עניין דומים ורצון לפגוש אנשים כמותכם יהפכו את החיים שלכם להרבה יותר יפים! איך זה קורה?

  • פעילויות חברתיות מצריכות תנועה

שלא כמו קריאת עתון או צפייה בטלוויזיה, פעילויות חברתיות עם בני גילכם מצריכות תנועה. הגעה למקום המפגש, טיולים או הליכה, הירידה במדרגות או עלייה במעלית – כל אלו מצריכים התארגנות מיוחדת הכוללת לבוש, הכנה ודאגה לנראות ולמצב הגופני. אלו מייצרים תחושת מחויבות ונכונות להשקיע.

  • הפעילות המשותפת משפרת את מצב הרוח והמוטיבציה

עצם התזוזה והיציאה מהבית, המפגש עם בני הגיל שלכם ובעלי אותם תחומי עניין – כל אלו מוסיפים רבות לתחושת הסיפוק האישית מהחיים ומשפרים את מצב הרוח השוטף ביום יום. הפעילות המשותפת מעלה חיוך על פני המשתתפים ותוך זמן קצר תמצאו את עצמכם פעילים הרבה יותר ושוכחים את מצב הבדידות הראשוני.

  • ההוכחה החברתית מעניקה פידבק

נפגשתם? התחבקתם? התנשקתם? כל אלו כשלעצמם כבר מייצרים תחושת משמעות בחיים ונכונות להמשיך להיפגש. אינטראקציה בין אישית מעשירה את החיים והופכת אותם להרבה יותר מעניינים. הפידבק החברתי שאתם מקבלים מהסביבה שלכם הופך את החוויה האישית לעשירה יותר ובעלת משמעות.

  • הרחבת תחומי העניין משפרת את הרצון לשמור על הבריאות והמוטיבציה

בין אם בחרתם להיפגש כדי לשחק ברידג’ ובין אם בחרתם להיפגש על מנת לצאת להליכות משותפות, החוויה השיתופית כשלעצמה מייצרת אינטראקציה ומהווה מקפצה למוטיבציה להמשיך הלאה ולשפר את ההישגים שלכם.