עצות לגיל השלישי לימים החמים
עצות לגיל השלישי לימים החמים

עצות לגיל השלישי לימים החמים

כולנו רוצים חיים איכותיים ובעלי משמעות, חיים שיש בהם סיפוק והנאה, חיים מלאים בהנאה ובמגוון אתגרים. אבל לכל אתגר יש מחיר בצידו ודווקא בגילאים המבוגרים יותר עלינו להיות אחראיים להשלכות של הסביבה ואורח החיים שלנו על הבריאות.  ההתחממות הגלובלית טומנת בחובה אי אילו סיכונים שאנו צריכים להתייחס אליהן: חום כבד, התארכות היום, התקצרות חודשי החורף ועוד. מה עושים כדי להימנע ממצבים לא נעימים?

התחממות גלובלית – אחריות אישית

ההתחממות הגלובלית היא סכנה שכולם סובלים ממנה: שינויים קיצוניים במזג האוויר, השפעות שונות על הגוף המתקשה להתרגל, עלייה בגזי החממה ועוד. אבל ככל ששינויים אלו מורגשים במידה מסוימת על ידי צעירים, מבוגרים צריכים להיזהר פי כמה מההשלכות הללו. אם אתם חשים בעייפות בימי הקיץ או מסתגלים לשמור על ערנות בפעילויות מחוץ לבית, חשוב לקרוא את המאמר הבא:

אילו סכנות עומדות בפני בני הגיל השלישי?

התייבשות

התייבשות היא אמנם תופעה הנחשבת לקלה לטיפול, אבל אם היא אינה מטופלת בזמן היא יכולה להביא להשלכות קשות ביותר. במקרים רבים אתם יכולים להגיע למצב של התייבשות אפילו שלא הרגשתם צמא. במקרים אחרים, מבוגרים שוכחים את החשיבות של השתייה או מתקשים לדאוג לעצמם לנוזלים ברמה מספקת.

כדי להימנע ממצב של התייבשות, חשוב להקפיד על משמעת שתייה ועל הרגלים נכונים וקבועים של שתיית מים. אם אין לכם תפריט קבוע המתאים למצב הגופני שלכם, זה בדיוק הזמן לגשת לתזונאית.

עילפון

פעולות מאומצות בחום יכולות להביא את הגוף למצבי קיצון. בשל מצבי קיצון אלו מהר מאוד אתם עלולים להיות במצבי סיכון. עילפון במקום שבו אין אנשים יכול לסכן חיים.

על מנת להימנע ממצבי סיכון אלו, כאשר אתם יוצאים מהבית חשוב להצטייד בכובע ובכמות מספקת של נוזלים. באופן כללי, עדיף לקבוע סידורים בשעות הפחות חמות ואם אין ברירה, אז לצאת בשעות נעימות יותר ולהיעזר בהרבה נוזלים לדרך.

מכת שמש

חשיפה לשמש היא סכנה של ממש ויכולה להביא אתכם למצבי סיכון קיצוניים גם אם אתם לא מרגישים בכך. אם בגילאים צעירים קיימת סכנה של פיגמנטציה ומחלות עור אחרות, אזי בגילאים מבוגרים הסכנה גוברת פי כמה.

אם בכל זאת אתם יוצאים לשמש, דאגו כי הגוף מכוסה היטב, כי אתם מורחים על עצמכם קרם הגנה ולבושים טוב. השתמשו בכובע ובמשקפי שמש בכל חשיפה.

תאונות

חום הקיץ יכול להשפיע על הגוף ולגרום לעייפות כבדה. במקרים מסוימים העייפות כה גדולה עד כי היא גורמת לתאונות. כדי להימנע ממצבים מסוכנים, ודאו כי אתם מצוידים תמיד במים וכי אתם עוצרים למנוחות קצרות כשיש בכך צורך.