עיצוב דירה בבית דיור מוגן
עיצוב דירה בבית דיור מוגן

עיצוב דירה בבית דיור מוגן – העונג כולו שלכם

יש לכם חוש סטייל מפותח ואתם חושבים שמעבר הדירה הוא הזדמנות מצוינת להתחיל מחדש? ובכן, מסתבר שאתם צודקים. הדירות המעוצבות של מאות מבוגרים המתגוררים בבתי דיור מוגן ברחבי הארץ מוכיחות כי איכות החיים והטעם האישי של מבוגרים משתפרת פלאים עם המעבר לדיור מוגן ועם הבחירה בעיצוב ייחודי של הדירה. מה כדאי לעשות וממה צריך להיזהר? יצאנו לבדוק.

הבית שלכם, הטעם שלכם

הבית שלכם בדיור המוגן הוא המקום בו אתם יכולים להרשות לעצמכם להתחדש ולהתפרע או לחילופין, לתת לבית את המראה שאתם רגילים אליו מהבית. כך או כך, ישנם כמה חוקי ברזל שכדאי להקפיד עליהם בעת עיצוב הבית שלכם בדיור המוגן.

התארגנות לקראת המעבר

המעבר לדיור מוגן שונה מכל מעבר דירה אחר, וכך גם עבור מי שמסייע בעיצוב הדירה. שלא כמו בעיצוב בתים פרטיים, עיצוב דירה בדיור המוגן מלווה בתחושות שונות, מצריך היערכות שונה וכן ליווי אישי של הדייר תוך בחינת הקשיים המנטליים עמם הוא מתמודד.

לפני המעבר רצוי לערוך סיור יסודי במבנה הדיור המוגן, לדעת מה הוא כולל, כיצד המבנה מתוכנן והיכן נמצאות דרכי הגישה השונות. ההתמצאות המוקדמת מסייעת באופן משמעותי בתכנון הדירה הפרטית מתוך תחושה של ביטחון, מה שמשפיע על שיקול הדעת וההחלטות המתקבלות בעת עיצוב הדירה.

מה חשוב לקחת בחשבון?

פעמים רבות, דיירים העוברים להתגורר בדיור המוגן אינם לוקחים בחשבון את השינויים העתידיים לבוא. את הגישה למיטה, נוחות השירותים, גובה הטלוויזיה ושולחן האכילה – כל אלו צריכים להתאים לצרכים הייחודיים והמשתנים של הדייר.

במקרים רבים אדריכלים מקצועיים המיומנים בעיצוב דירות לדיור המוגן יכוונו את הדייר ויציידו אותו באביזרי עזר ההופכים את החיים להרבה יותר פשוטים ונוחים. אביזרים ומכשירים שונים המקלים על ההתניידות ומיועדים במיוחד לגיל השלישי – הם בין השיפורים המשמעותיים הבאים לידי ביטוי בעיצוב הדירה בהתאמה אישית, משום שהם מותאמים בדיוק לצרכיו של הדייר.

אם אתם נעזרים באדריכל מקצועי, הדבר החשוב ביותר להקפיד עליו הוא הכימיה והתחושה שאתם מדברים את “אותה שפה”. אדריכל שיבין את הצרכים שלכם יוכל לספק את מה שאתם מחפשים ולהציע לכם מגוון של פתרונות עיצוביים שגם יקלו את המחייה היומיומית וגם יהפכו את הבית שלכם לפנינה עיצובית של ממש.