יציאה לפנסיה
יציאה לפנסיה

עבודה ותעסוקה לאחר היציאה לפנסיה

יציאה לפנסיה

העידן הנוכחי מעניק לבני הגיל השלישי כוחות, כושר גופני ואנרגיות מרובות גם לאחר חציית העשור השישי והשביעי לחיים. מבוגרים רבים לא מוכנים לוותר כל כך מהר על התעסוקה, על ההנאה והעניין שיש לחיים להציע.  אחרים פשוט רוצים להמשיך וליהנות מרמת חיים גבוהה, כאשר הפנסיה או החסכונות הקודמים אינם מספקים להם הכנסה ראויה דיה.

יציאה לפנסיה טומנת בחובה שינויים רבים המצריכים חשיבה והתכוננות מתאימה מבעוד מועד. שינוי אורח החיים וההתכוננות לקראת שעות פנויות מרובות – מעוררות במבוגרים רבים מבוכה, אי נוחות, חרדה או קשיים אחרים. יש מי שמתרגש מהיציאה לפנסיה ואולם כך או כך, ההכנה מראש חוסכת אי נעימויות העלולות להיווצר בשלבים מאוחרים יותר. אילו סוגי תעסוקה קיימים ליוצאים לפנסיה ומה הן האופציות העומדות לרשותכם?

עבודות ביתיות

עבודות ביתיות שונות מאפשרות למבוגרים לצאת מהבית ולגלות שיציאה לפנסיה טומנת בחובה הזדמנויות רבות להיכרויות עם אנשים חדשים, פיתוח תחביבים ועוד. אם אתם מרגישים נוח בבית שלכם או בבית בכלל, תוכלו לפתח מגוון תחומי עניין או להשקיע בעבודות מהבית. אלו יכולות להיות עבודות של כתיבה, תמלול, עבודות אמנות, סיוע בתפקוד השוטף של הבית ולפעמים אפילו בייביסיטר ועבודות בית שגרתיות כמו עזרה לילדים – יכולים להיות פעילויות מעשירות ומרתקות.

התנדבות

תמיד חלמתם להתנדב ולא היה לכם זמן? מחפשים את ההזדמנות האידאלית לתת מעצמכם לעולם ולא יודעים מהיכן להתחיל? רוצים לתת מהכישורים שצברתם במשך החיים לאחרים אבל לא בטוחים למי בדיוק כדאי לתת? מרכזים שונים ברחבי הארץ מקשרים בין נותני שירותים, קרי, בין אנשי מקצוע ובעלי כישורים שונים, ובין אלו שזקוקים לשירותים אלו. בהתנדבויות שונות תוכלו להעניק מעצמכם, להרגיש שאתם תורמים לחברה ולגלות את הכוחות האמיתיים הטמונים בכם לעולם כולו.

עבודה עם אוכלוסיות יעד

אם אתם מרגישים קרובים יותר לאוכלוסייה מסוימת, זה בדיוק הזמן להרים את הכפפה ולעשות משהו בעניין. עולים חדשים נוגעים ללבכם? מחלה מסוימת שהתגברתם עליה מזכירה לכם כמה אתם חזקים? בואו לתת מהכוח שלכם לעולם. לא תאמינו כמה כוח אפשר לקבל כשמעניקים לאחרים תקווה, רצון להמשיך וסקרנות לגבי עניין חדש.

פיתוח תחביב

אם אף פעם לא היה לכם הזמן אבל תמיד רציתם לעשות משהו עם הכישורים הטבעיים שלכם, מתי אם לא עכשיו? טניס  או שח-מט, פיסול או צילום, עיתונות או למידת שפה חדשה – כל אלו יכולים להפוך ליתרון משמעותי עבורכם ולהזדמנות של ממש לגדילה והתנסות.