סיבוכי שפעת בגיל המבוגר
סיבוכי שפעת בגיל המבוגר

איך להימנע מסיבוכי השפעת בגיל המבוגר

רבים מזלזלים בהשפעות השפעת עד שיום בהיר אחד הם נדבקים בשפעת קשה המתפתחת לתופעות נוספות והמשכיות.
אם אתם נמנים על אוכלוסיית המבוגרים אז אתם מצויים בסיכון כפול: אתם גם ניצבים בפני כל הסיכויים לחלות בשפעת ובמחלות חורף אחרות וגם עומדים בפני סכנה של סיבוכים בשל היחלשותה של המערכת החיסונית. אם לא די בכל אלו, ביקורים תכופים בקופת חולים ובמקומות ציבוריים רפואיים אחרים חושפים גם הם את הגוף למחלות שונות.
התעלמות מהסכנות עלולה לגרור אתה החרפה של המצב. אם אתם רוצים להימנע ממחלה לא נעימה או טיפולים חודרניים, כתבנו עבורכם מדריך קצר הכולל טיפולים מונעים לשפעת.

מה זה בעצם שפעת?

רגע לפני שקופצים לביצה, חשוב שנוכל לדעת על מה בעצם אנחנו מדברים. מה היא בעצם שפעת?

השפעת היא מחלה הנגרמת על ידי נגיף באותו השם. היא מתאפיינת בחום גוף גבוה, כאבי ראש, שיעולים ונזלת, חולשה והרגשה רעה באופן כללי. בניגוד להצטננות, השפעת היא לא משהו שאפשר פשוט לחיות אתו או ללכת אתו לעבודה. פעמים רבות, הסובלים משפעת ירגישו גם כאבי גרון, דלקות עיניים וחולשה כללית. כדי לא להגיע למצב בו אתם משתעלים בלי הפסקה ורק מייחלים להקלה, יש כמה צעדים חיוניים שכדאי לנקוט לפני:

איך מונעים שפעת?

חיסונים מבעוד מועד

על פי מחקרים בתחום וסטטיסטיקות שנאספו, חיסון נגד שפעת מונע כמעט 50% ממקרי התמותה הנגרמים כתוצאה מסיבוך של שפעת.
מדי שנה נדבקים ברחבי העולם מיליארד אנשים, ומתוכם חצי מיליון (!) נפטרים משפעת ומסיבוכיה.
ללא חיסון, השפעת יכולה להתפתח לדלקת ראות חיידקית, החמרה במחלות כרוניות שונות ועוד. החיסונים מפחיתים את שיעורי האשפוזים בעקבות סיבוכי שפעת ובאופן כללי משפרים את איכות החיים של מבוגרים מעל גיל 65.

טיפולים הומאופתיים

ישנם טיפולים הומיאופתיים שיעזרו לכם לעבור את החורף ולהצליח ליהנות מהיתרונות של החורף, בלי לסבול מהסיכונים שהוא מביא אתו. ביקור אצל הומיאופת לפני כניסתם של הימים הממש קרים יכול להיות התחלה טובה.
בין התכשירים המוכרים לחיזוק המערכת החיסונית נמצאים הבאים: ג’לסמיום: Gelsmium,  אאופטוריום: Eupatorium perfoliatum, בריוניה – Bryonia, אינפלואנזום – Influenzinum ו- בפטיסיה – Baptisia. כדי לדעת איזה מהתכשירים מתאים ביותר למצבכם ולגופכם, רצוי להתייעץ עם הומיאופת מבעוד מועד.
פעולות נוספות בהן כדאי ורצוי לנקוט כוללות כמובן תזונה נכונה, עריכת בדיקות באופן קבוע ומעקב אצל רופא משפחה בהתמחות במבוגרים, אשר יוכל להדריך אתכם בהתאם לצרכים הייחודיים לכם.