מעבר לדיור מוגן
מעבר לדיור מוגן

מעבר לדיור מוגן – איך מחליטים מה לארוז?

המעבר לדיור מוגן טומן בחובו התרגשות רבה ולא מעט חששות: איך תרגיש הסביבה החברתית? האם ארגיש בבית? האם אוכל להתחבר? לאחר שנים של מגורים בדירה הישנה, השינוי יכול להיות לא רק מרגש, אלא גם מעורר חששות, תקוות, פחדים ומחשבות רבות. אחרי שעברתם את שלב ההתלבטויות ואתם רגע אחד לפני המעבר, צריך להחליט מה לוקחים אתנו ומה משאירים מאחור. מדריך קצר לעוברים לדיור מוגן ולמשפחות.

רגע לפני שעוברים – מתכוננים ביחד

אז עשיתם את כל הבירורים הרלוונטיים, ביקרתם בבית שאתם עומדים לעבור אליו והחלטתם שזהו, אתם עושים את המעבר. אבל איך מתארגנים? איך מעבירים את כל הפרטים הבירוקרטיים, איפה יהיה הדואר החדש ומי יהיו הרופאים שלכם? שאלות אלו עולות ואתן מתחיל מסע הברורים. אבל לא פחות חשוב הוא הציוד הפיזי. בואו נתחיל לתכנן ביחד.

עקרונות אריזה לפני מעבר דירה לדיור מוגן

  1. עקרון מספר 1 – צמצום וסדרי עדיפויות

רוב העוברים לדיור מוגן מתכוננים להיפטר מחלק מן הציוד משום שהדירות בבית הדיור המוגן קטנות יותר מהבית שלנו. מצד שני, חלק ניכר מהציוד יקר לליבנו וקצת קשה לזרוק או אפילו למסור… מה עושים? קודם כל, מתחילים מהגדול לקטן ומהחשוב אל הפחות חשוב. על פי עקרון זה, תוכלו להתחיל לארוז את הרהיטים כבר בהתחלה (אם אין רהיטים בדירה שאליה אתם עוברים) ואת החפצים היקרים ללבכם.

  1. עקרון שני: לא להתבייש לבקש עזרה

בין אם אתם בגפכם ובין אם אתם עוברים דירה עם בן או בת הזוג, תהליך האריזה הוא מורכב גם למי שמורגל בו. סדר האריזה, אופן האריזה בצורה שתשמור ותגן על החפצים החשובים  – כל אלו עומדים בפניכם ומצריכים השקעה. איך עושים את זה? אל תתביישו ואפילו התעקשו לקבל עזרה. אם אין קרוב משפחה שיכול לסייע באריזות, תוכלו להזמין שירותי אריזה מקצועיים בתשלום. כך או כך, לא כדאי להמתין לרגע האחרון.

  1. עקרון שלישי – תכנון מוקדם

כדי לעבור באופן הדרגתי ובלי לשכוח שום דבר מאחור, חשוב לתכנן מבעוד מועד את המעבר ואת האריזות. מדידת המטרים הרבועים הפנויים שיש לכם בדירה שאליה אתם מתכננים לעבור היא שלב חשוב להבטחת מעבר נכון ומניעת עומס בדירה הבאה. מדדו גם את הרהיטים שאתם רוצים להעביר וקחו בחשבון את מקומות האחסון הפנויים שעומדים לרשותכם כדי שתוכלו להעריך את כמות החפצים שתוכלו לקחת אתכם.

  1. עקרון רביעי – אופציות נוספות

אם ארזתם את כל הרהיטים שלכם ומצאתם את עצמכם עם יותר מדי – אל דאגה. תמיד תוכלו לברר אם קיימת אפשרות אחסון או שכירת מקום אחסון במקום החדש. לחלופין, תוכלו להיעזר במחסנים של קרובי משפחה.