מוסיקה טובה לבריאות
מוסיקה טובה לבריאות

מוסיקה טובה לבריאות

באילו תחומים בחיים המוסיקה מועילה?

למוסיקה כוחות רבים לשיפור איכות החיים,היא מסייעת ב:

הפחתת לחץ – מוזיקה מהווה רכיב חשוב מאוד בהפחתת לחץ. איך בדיוק זה קורה? מקצב המוזיקה לה אתם מאזינים פועל כזרז לפעילויות גופניות ונפשיות אשר מסייעים לכם להירגע ולהפחית את הלחץ (התרחבות כלי הדם, לדוגמא).

הפחתת עוצמת הכאב – לא אחת כאב מתורגם למתיחות של השרירים בגוף. הפעימות של המוזיקה שוברות את המתח שהצטבר בשרירים, ועל ידי כך מתאפשר לכם להרגיש רגיעה ושלווה בכל הגוף.

מוזיקה מעוררת מוטיבציה לעיסוק בפעילות גופנית – לאחר שתנגנו את אחד מהשירים שהכי משמחים ומקפיצים אתכם, גם האדם העצלן ביותר מביניכם לא יוכל להתנגד לקצב והוא פשוט יהיה חייב לזוז. מבט חטוף באנשים שמאזינים למוזיקה בתחבורה הציבורית יגלה לכם את הברור מאליו: מוזיקה גורמת לאנשים לזוז, במיוחד אם מדובר במוזיקה מקפיצה וקצבית.

שיפור מצב הרוח – לכל אחד יש שיר אחד (וקרוב לוודאי שהרבה יותר מאחד) שגורם לו להרגיש תחושת התעלות, מן התרוממות נפש כזאת שקשה מאוד לתאר במילים. לעתים בני אדם נקלעים בחייהם לתקופות עצובות וקודרות, וכולנו יודעים עד כמה זה לא נעים (שלא לומר מדכא ולעתים משתק). לא רק ששירים מסוג זה יכולים לשפר – תוך מספר רגעים –את מצב רוחכם, הם גם עוזרים לכם להעלות למודעות שלכם זיכרונות מתקופות שמחות ומאושרות יותר. מוזיקה יכולה לשמש כ”גורם מפריע” לתחושת העצב או הדיכאון שלכם, וממש לשבש לטובה את דפוסי המחשבה שלכם, ולתעל אותם למקומות מועילים וחיוביים יותר. מוזיקה מחוללת שינויים מעמיקים במצבי הרוח של בני אדם, ובכוחה לשנות הלכי רוח מן היסוד. רק תבחרו את המוזיקה שגורמת לכם להרגשה טובה בכל הגוף, שמרגיעה את אתכם נפשית וגופנית, ועד מהרה יתחולל השינוי המיוחל בהלך הרוח שלכם. כך תוכלו להתמודד ביעילות ובשיטתיות עם התסמינים ההרסניים לגוף הנובעים מלחץ, להגביר את היצירתיות שלכם ולגרום לדרגות האופטימיות שלכם לנסוק לגבהים.

מוזיקה מאחדת אנשים – יותר משיר אחד נכתב על התופעה המעניינת הזאת: מוזיקה מגשרת על פערים בין עדות, מדינות ודעות פוליטיות. רק תחשבו על כל המוני האנשים שמתאספים בהופעות, כאשר כל אחד ואחד מאלפי האנשים בקהל חולקים לפחות מכנה אחד (וחשוב) במשותף. קהילות שלמות (אמיתיות ווירטואליות) נוצרות ומתקיימות סביב מוזיקה. עבור אדם שמעריץ את סגנון המוזיקה והכתיבה של להקה מסוימת, פגישה עם מעריץ נוסף היא כמעט כמו איחוד מחדש עם קרוב משפחה שהקשר עמו נותק.

עם כל כך הרבה יתרונות חיוביים אשר משפיעים בצורה עמוקה על הגוף והנפש, אין זה מפתיע שכה רבים רואים במוזיקה כלי בעל ערך שבכוחו לעזור לגוף להיות בריא – ולהישאר בריא