מה זה בית דיור מוגן
מה זה בית דיור מוגן

מה זה בית דיור מוגן?

הדיור המוגן הפך להיות מטבע לשון בשנים האחרונות, סימן לאיכות חיים טובה והבחירה של אוהבי החיים הטובים. רשתות הדיור המוגן נכנסו ברוח שקטה ללא הרבה רעש וצלצולים כשהן מציעות איכות חיים גבוהה, תעסוקה מתמשכת לאורך היום, חיי חברה עשירים, מגוון אפשרויות העשרה עצמית ואפילו חוגים להתפתחות קוגניטיבית וטיפול מגוון מיומנויות חיוניות כמו עבודה עם מחשב, למידת שפות חדשות ועוד.

בית הדיור המוגן הוא מקום המיועד לאוכלוסיות מבוגרות המעוניינות לחיות חיים טובים, ברמה גבוהה, לשמור על בריאות איתנה וליהנות מבטחון מלא הודות להשגחה וליווי של צוות רפואי מקצועי המתמחה בהתאמת טיפול למבוגרים.

היסטוריה קצרה של הדיור המוגן

בשנים הראשונות, נחשב הדיור המוגן לאופציה השמורה לבעלי ההון בלבד. מי ש הייתה בידו הפרוטה, יכול היה להרשות לעצמו טיפולים איכותיים, רופאים פרטיים וכן שעות ארוכות של חוגים וארוחות חמות במסגרת הדיור המוגן. ההשקעה הראשונית נראתה אסטרונומית ולפיכך רק מי שיכול היה למשכן את הבית שלו או לפתוח קופת חסכון, למכור נכס או לפחות להפקיד את הסכום הראשוני באמצעות פקדון – יכול היה ליהנות משירותי הדיור המוגן.

תוחלת החיים עולה ועמה – איכות החיים

אם בתקופות קודמות תוחלת החיים עמדה על מספר עשורים, הרי שבשנים האחרונות מבוגרים חיים חיים ארוכים וטובים כשהם נהנים מהאפשרות לקחת חלק בחוגים חברתיים, חוגי ספורט ואקטואליה, לפתח תחום עניין חדש ועוד. כל אלו עומדים לרשותם של מבוגרים הנהנים מבריאות טובה ולא רוצים לוותר על הנאות.

הבריאות של מבוגרים הרבה יותר טובה מאשר בעבר, הגמישות הקוגניטיבית שומרת על עצמה למשך שנים רבות והאדם יכול ליהנות משעות הפנאי הרבות הנוצרות בגיל השלישי. כאשר תוחלת החיים עולה גם הזמן הפנוי מתארך ומבוגרים רבים מוצאים את עצמם מחפשים אחר פעילויות מעשירות.

מה קורה בבית הדיור המוגן?

בית הדיור המוגן מציע מגוון רחב של פעילויות יומיומיות למבוגרים בגילאים ובמצבים נפשיים וגופניים שונים, לאנשים בעלי תחומי עניין שונים ועוד.

בשל ההצלחה המסחררת של רשתות הדיור המוגן, יותר ויותר מקומות נפתחו לקהל הרחב, התחרותיות התגברה וכיום אפשר למצוא מגוון רחב של מסלולי תשלום לסוגים שונים של בית דיור מוגן. בחירה חכמה תאפשר לכם לחיות את החיים שאתם מחפשים מבלי למכור נכס או למשכן הון יקר לכם, ויחד עם זאת – תוך בחירה חכמה באזור, באוכלוסייה המאכלסת את בית הדיור המוגן ובאיכות השירותים הרצויה לכם.