עצות לגיל השלישי לימים הקרים
עצות לגיל השלישי לימים הקרים

מבוגרים ונעים  –  עצות לגיל השלישי לימים הקרים

החורף מגיע ואתו הימים הקצרים יותר והלילות הארוכים. מי שגופו אינו חסין בפני וירוסים שונים, ימצא את עצמו משתעל או אפילו חולה בקלות. שפעת, הצטננות ומחלות קשות יכולות לפגוע באיכות החיים באופן משמעותי. ואם צעירים יכולים להתמודד יחסית בהצלחה עם אי אילו תופעות הרי שמבוגרים רגישים הרבה יותר והמצב הבריאותי של אוכלוסייה זו יכול להתדרדר בקלות. איך בכל זאת שומרים על הגוף בימים הקרים?

מחלות החורף הנפוצות בקרב מבוגרים

הלכה למעשה, ישנן רק שתי מחלות חורף עיקריות בהן עלולים מבוגרים להידבק. אמנם, מחלות אלו ניתנות לטיפול בקלות רבה אולם בהיעדר אבחון מתאים, מחלות אלו עלולות להסתבך ולהביא לתוצאות קשות יותר. מאילו מחלות יש להיזהר:

דלקת ריאות

דלקת ריאות היא מחלה זיהומית. הזיהום חודש לריאה וממלא אותה בנוזל דלקתי במקום שתתמלא בחמצן. תסמינים המעידים על קיומה של דלקת ריאות כוללים ליחה וחום גבוה, קוצר נשימה, כאבים בחזה ותחושת צינון. כדי לבדוק אם אכן מדובר בדלקת ריאות יש לבצע צילום חזה.

המעוניינים להימנע מראש יכולים לקבל חיסון נגד דלקת ריאות. הטיפול המקובל בדלקת הוא באמצעות אנטיביוטיקה. חשוב לוודאי כי אתם נמצאים במעקב שאחרת המחלה עלולה להסתבך ולהביא לתוצאות קשות יותר.

שפעת

שפעת הינה מחלה נגיפית שבאה לידי ביטוי בתסמינים כמו כאבי ראש ושרירים, כאבי גרון ואחרים. תופעות כמו חום ונזלת מאפיינות גם הן את מחלת השפעת. אם לא מטפלים במחלה בזמן ובצורה מיטיבה, השפעת יכולה להסתבך לכדי מחלות קשות יותר.

אז מה עושים?

איך שומרים על בריאות הגוף בימי החורף הקרים? מספר עצות חיוניות:

  • פעילות גופנית

פעילות גופנית שומרת על זרימת דם טובה וכתוצאה מכך גם על בריאות מיטבית, תפקוד טוב יותר של הלב והנשימהו כן שמירה על חיוניות כללית.

  • תזונה מתאימה

כל גוף הוא בעל צרכים משלו, אורח חיים המאפיין את בעליו, מטען גנטי ותוצאות של הרגלי חיים מסוימים. שמירה על תזונה נכונה יכולה להציל אתכם ממחלות חורף שאלו בתורן יכולות להתפתח למחלות מורכבות יותר. במרבית המקרים, שמירה על תזונה מתאימה מחוללת ניסים.

  • בית מוכן לחורף

בית מוכן לחורף מהווה סביבה טובה שתאפשר לגוף להסתגל לשינויים החיצוניים. שמרו על חדרי הבית מאווררים מחד אבל מחוממים מאדך, כך שתוכלו לחמם את הגוף ולשמור על טמפרטורה אחידה. חשוב להקפיד לפתוח חלונות אחת ליממה לפחות על מנת לאוורר את החללים הפנימיים ולהכניס אוויר חדש.