טיולים לגיל השלישי
טיולים לגיל השלישי

טיולים לגיל השלישי

“לא, זה לא בשבילי”, “אני כבר מבוגרת מדי בשביל זה”. אם גם אתם חושבים לפעמים שטיולים מהווים אתגר גדול מדי עבורכם, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא את המאמר הבא. יותר ויותר בתי דיור מוגן משקיעים בתכניות טיולים לגיל השלישי המותאמות בדיוק לצרכים הייחודיים שלכם.

טיולים בגיל השלישי – רגע לפני שיוצאים לדרך

הגוף שלנו כבר לא מה שהיה בעבר, בין אם אנחנו מוכנים להודות בכך ובין אם לאו. אבל השינויים הפיזיולוגיים שעוברים על הגוף לא חייבים להיות מה שיגרום לוויתור על הנאות החיים והיכולת ליהנות ממה שיש להם להציע.

למעשה, הגיל השלישי הוא התקופה הטובה ביותר בחיים לנצל את ההטבות: יש לכם את כל הזמן שבעולם, אתם יכולים להגשים חלומות שבעבר לא התאפשרו לכם ומגיע לכם ליווי צמוד שיעניק לכם את הביטחון המקסימלי.

אבל באופן טבעי, הגוף מתחיל להגיב פחות  טוב לשינויים ומתגבר הפחד מפני נפילה, פציעה או כל חבלה אחרת. למרות הפחד, תכנון נכון של טיולים לגיל השלישי יכול להיות החוויה הטובה ביותר שלכם. איך עושים את זה?

מה כוללים טיולים לבני הגיל השלישי?

טיולים לגיל השלישי הם חוויה יוצאת דופן ומיוחדת במינה: לא מדובר בילדים מחוסרי רסן אלא במי שבאמת יודע לבחור את הרגעים הטובים בחיים ולהתענג עליהם. כשמדובר במבוגרים, הטיולים מקבלים אופי אחר לגמרי:

הקצב

בין אם אתם יוצאים לטיול מטעם בית הדיור המוגן או בית האבות ובין אם אתם יוצאים לטיול מטעם חברה מקצועית, בתוך זמן קצר תיווכחו לגלות כי הקצב שונה לחלוטין: תוכלו לעצור בדרך ככל שתירצו, תגלו כי אתכם עוצרים גם חבריכם ובאופן כללי, הטיול מתקיים באווירה נינוחה ובקצב המותאם לכם. מדריכים מקצועיים המוציאים לפועל טיולים המותאמים לגיל השלישי מתכננים את מערך הטיול כך שכל אתר יאפשר השתהות ארוכה יותר.

הביטחון האישי

בין הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על איכותם של טיולים המיועדים לגיל השלישי נמצא הביטחון האישי. ביטחון אישי כולל מספר משתנים, ביניהם ליווי ביטחוני לטיול, אפשרות של אזעקת שירותי חירום או שירותים רפואיים אחרים במקרה הצורך, אפשרות לקבל מענה לצרכים שונים במקום וצוות מתוגבר. כל אלו מעניקים תחושת ביטחון ומאפשרים טיול בשקט נפשי.

הליווי

ליווי ביטחוני מקצועי מאפשר למטיילים ליהנות מיעד הטיולים בידיעה שאתם מוגנים ברמה הגבוהה ביותר. אם מדובר בטיול שיוצא מבית אבות או מדיור מוגן, תוכלו להיות בטוחים כי החברה המלווה את הטיול מכירה את המסלול ויכולה לתת לכם את הביטחון המלא לכל אורך הדרך.