טיולים אתגריים בתקופת הפנסיה
טיולים אתגריים בתקופת הפנסיה

טיולים אתגריים בתקופת הפנסיה

מי אמר שהחיים הופכים משעממים בגיל השלישי? יותר ויותר זוגות מבוגרים מגלים את האטרקציות הקסומות העומדות לרשותם כשהזמן הפנוי הולך ומתארך.

היתרונות של טיולים אתגריים בגיל השלישי

היתרונות של טיולים אתגריים בגיל השלישי הם כה רבים עד כי אם נספור אותם, סביר להניח שהרשימה תצריך כמה דפים. הנה חלק מהיתרונות של טיולים אתגריים בגיל השלישי:

  • שמירה על מצב רוח מרומם וחיוני, שמחת חיים
  • טיפוח החיים החברתיים
  • שמירה על קשר עם חברים מתקופות שונות
  • שמירה על בריאות וחיוניות מקסימליות
  • מיזעור הסיכוי לחלות במחלות שונות
  • שיפור איכות החיים
  • הנאה וסיפוק מדי יום

אז אם אתם מרגישים בכושר, מסוגלים לעשות מסלול רציני בלי להתייאש באמצע, הנה כמה אפשרויות שירוממו את רוחכם.

טיולי שטח בארץ או בחו”ל

טיולים מאורגנים בארץ ובחו”ל מאפשרים לטעום מהאופקים האינסופיים שיש לעולם להציע. בין אם אתם מחובבי מסלולי ההליכה או שאתם מעדיפים לטפס על הרים תלולים במיוחד, אפשרויות רבות ממתינות לכם אצל מדריכים מנוסים. טיולי אתגר כוללים הליכה של בין 10-20 ק”מ ביום כך שראוי לבדוק מראש אילו מסלולים מתאימים לכם יותר ואילו פחות.

שביל ישראל

גם בלי לצאת את שערי הארץ קיימים אינספור מסלולי טיול המציעים מגוון אפשרויות העשרה. אחת האפשרויות הראשונות שכדאי לנסות, אם עוד לא ניסיתם, הוא כמובן שביל ישראל. שביל ישראל נפרש על פני 1,000 ק”מ לאורכה של מדינת ישראל ומעניק שפע של נקודות טיול וסיור, מנוחה ולינה מנחל דן שבצפון ועד מעבר הגבול בטאבה.

כל אחד מהמקטעים של שביל ישראל הוא בעל דרגת קושי שונה, כך שאם המסלול כולו נראה כמו מטרה גדולה מדי, אתם יכולים להתמקד במקטע אחד מתוך המסלול הכולל.

טיולי טרקטורונים וג’יפים

לבעלי כושר גופני מצוין מומלץ להתנסות גם בטיולי ג’יפים או טרקטורונים. חשוב להבטיח כי הציוד בו אתם משתמשים הוא ציוד איכותי ולהבטיח את עצמכם עם מדריך מנוסה, ביטוח ומסלולים המתאימים ליכולותיכם.

טיולים רגועים ואטרקציות

גם אם אתם מרגישים שטיולים אתגריים גדולים עליכם, תמיד תוכלו ליהנות מטיולים רגועים יותר ואטרקציות שונות המוצעות באתרי תיור ברחבי הארץ. החל משייט בסירות, דרך רכבלים באתרים הייעודיים ועד לטיולי ספא ונופש המוצעים באינספור אתרים בארץ מצפון ועד דרום. קיבוצים בצפון, חיפה ועד לים המלח ואילת – כל אלו מציעים מגוון עצום של אתרים מרתקים לטיול ונופש, ורובם כוללים גם אפשרויות לינה בטווח רחב של מחירים ורמות אירוח.

אתרים ייעודיים לחופשות מציעים מבצעים אטרקטיביים שיאפשרו לכם ליהנות מחבילה שלמה במחירים נוחים כך שגם הארוחות, הטיפולים והלינה יהיו כלולים במחיר.