חזרה למעגל הפנויים פנויות לאחר שנים רבות ללא בן זוג
חזרה למעגל הפנויים פנויות לאחר שנים רבות ללא בן זוג

חזרה למעגל הפנויים פנויות לאחר שנים רבות ללא בן זוג

גירושין, מוות של בן זוג אהוב או חיים ברווקות בגיל השלישי – כל אלו יכולים להוות חוויות קשות המציפות תחושות של בדידות, כאב, דכאון ואפילו ייאוש. החוויות הקשות המלוות מבוגרים בגיל השלישי עולות במיוחד ברגעים הכי קשים –  בהם האדם מצוי בגפו ואין לו חברה העוטפת או מקיפה אותו.

ואולם, גם בגיל השלישי אפשר למצוא שותף או שותפה לחיים. מסתבר שקהילת הפנויים פנויות לא חדלה מלהיות פעילה בגיל השלישי.  אבל איך מתחילים קשר חדש לאחר שנים בזוגיות קבועה או אפילו לבד? זוגיות בגיל השלישי היא ממש לא פאסה, ולמעשה אפשר לראות יותר ויותר זוגות הבוחרים לגור ביחד בגיל השלישי.

האם אתם באמת רוצים זוגיות?

בראש ובראשונה עליכם לדעת האם אתם מוכנים לזוגיות בשלב הזה. קהילה גדולה של פנויים פנויות בגיל השלישי יכולה להיות זמינה עבורכם גם בעוד שנה או שנתיים. האם זה הגיל הנכון? לפעמים אנחנו דווקא מעדיפים היכרויות קלילות ללא מחויבות.

רבים מהמבוגרים בגיל השלישי מעדיפים ליצור חברויות טובות ולהעשיר את הזמן במגוון פעילויות כך שאין תחושת בדידות. ויחד עם זאת, יש אנשים זוגיים במיוחד המעדיפים תחושת אינטימיות בחיים אותה יחלקו עם בן זוג או בת זוג.

איך יוצרים זוגיות בגיל השלישי?

בבית דיור מוגן

מבוגרים המתגוררים בבית דיור מוגן או בבית אבות יכולים לגלות את העולם מחדש. קהילה גדולה של פנויים פנויות נפגשת מדי יום בחדר האוכל, בפעילויות שונות, במשחקים ובחוגים – כך שמגוון האפשרויות להתפתחות שיחה מעניינת או דינמיקה חדשה – הוא  עצום ומתרחש בתדירות גבוהה.

בבית אבות חולקים הדיירים זמנים משותפים, תחומי עניין רבים, שיחות והרבה שעות העשרה. כל יום הוא הזדמנות נפלאה להכיר פרטנר חדש לחיים.

דרך חוגים או תחומים משותפים

אוהבים ברידג’? משחקים סוליטייר בזמנכם הפנוי? משוגעים על שח מט או נהנים משש בש? אם אתם חובבי אקטואליה או סריגה, ספורט או כל תחום אחר – באמצעות הרשמה לחוגים מעשירים ומעניינים תוכלו לגלות את עצמכם מחדש.

כיום כמעט כל יישוב מפעיל מועדון למבוגרים ומאפשר להם ליהנות בזמנים שונים מחוגים בתחומים כאלה ואחרים. הודות לפעילויות אלו, מתעוררות שיחות הדדיות הנמשכות לעתים יותר מהרגיל ומגלות כעבור זמן מה כי יש משיכה בין השניים.

חברים

תתפלאו לגלות שגם לחברים שלכם יש המון חברים שלהם אין חברים או לפחות בני זוג. מפגשים עם חברים הם הזדמנות מצוינת להכיר אנשים חדשים ואולי למצוא באחד מהם פוטנציאל מעניין.