חוגים בדיור מוגן
חוגים בדיור מוגן

חוגים

גני יעלים פותח את שעריו לאוכלוסייה ומציע מגוון רחב של פעולות להעשרת הנפש והרוח בגיל השלישי. רוצים לגלות תחומי עניין חדשים בחיים? לגלות יכולות וכישורים שלא ידעתם  שקיימים אצלכם? להגשים חלומות ישנים? אם תמיד חלמתם לשחק כדורסל או להיות שחקנים, ללמוד מחשבים או לטייל בעולם, גני יעלים מזמינים אתכם לחקור את עצמכם ואת סביבתכם במגוון אמצעים. בואו לראות מה מציעים בגני יעלים.

פעילות גופנית

פעילות גופנית בגיל השלישי היא בין האמצעים החשובים ביותר לתחזוקה נכונה של הגוף והנפש, לשמחת חיים ולהנאה מהפעילויות היומיומיות. מחזור הדם בריא יותר, פעילות הלב התקינה ותחושת החיוניות  – כל אלו משפרים משמעותית את איכות החיים של הדיירים.

בגני יעלים, אנו מקפידים על פעילות גופנית סדירה לשיפור היציבה, לתנועה נכונה ושמירה על שיווי משקל, שיפור הקואורדינציה וחיזוק עצמות הגוף. הדיירים שלנו נהנים מפעילויות משותפות בצוותא ומעבודה המבוססת על קצב ההתקדמות הייחודי של כל דייר ודייר. באופן זה, אנחנו צוחקים ומחליפים חוויות אישיות, מדווחים על ההתקדמות השבועית, יוצאים להליכות משותפות ומשחקים יחד – כשכל דייר מקבל את תשומת הלב לה הוא זקוק.

משחקי חשיבה

הצוות המקצועי של גני יעלים כולל את המומחים הגדולים ביותר בתחום, המלווים אותנו לאורך כל הדרך: יחד אנחנו מתכננים את הלו”ז, את ההתקדמות ואת הפעילויות שמעשירות את הדיירים. אחד החוגים החיוניים לשיפור הקוגניציה בגיל השלישי הוא חוג שחמט:

  • שחמט מהווה “התעמלות למוח”.
  • גם אם אין לכם ניסיון קודם במשחק – אל דאגה: המדריכים שלנו ילוו אתכם שלב אחר שלב, ילמדו אתכם את התפקידים השונים של השחקנים ואת המהלכים המנצחים.
  • תכנית הלמידה בגני יעלים מפתחת עולם מושגים עשיר וכן יכולות חשיבה אסטרטגיות.
  • המורה הינה שחמטאית בעלת ניסיון רב שהשתתפה בתחרויות רבות בארץ ובחו”ל.

קבוצות דיון וחשיבה

קבוצות דיון וחשיבה משותפות מסייעות בתרגול הפעילות הקוגניטיבית של המוח, תורמות לנוירוגנזה גם בגילאים מאוחרים ומאפשרות גמישות קוגניטיבית מרבית. כל זאת, תוך פיתוח המיומנויות החברתיות ושמירה על תקשורת עם הסביבה.

על מה נדבר? נושאים אקטואליים ונושאים פוליטיים המעסיקים את כולנו, נושאים פילוסופיים ותרבותיים, שירה והיסטוריה ולמעשה – כל מה שהדיירים סקרנים לגביו ורוצים לפתח את הידע שלהם בנושא.

הכרת המחשב

בעידן הפוסט מודרני, שליטה בטכנולוגיות מחשוב הינה חיונית. הכרת המחשב מאפשרת למידה של מיומנויות חדשות והתמודדות עם אתגרים מעניינים. כל אלו פותחים את הצוהר לעולם מושגים חדש, יכולת למידה עצמאית ופיתוח כישורים רלוונטיים.