הרצאות בגני יעלים
הרצאות בגני יעלים

הרצאות

המוח האנושי נמצא תמיד בתהליכי שינוי. תהליכים אלו יכולים להיות תהליכי למידה, התנוונות או תחזוקה של המצב הקיים. המוח הוא זה המאפשר לנו להתנייד בחופשיות, להבין את הנאמר, לעשות את מה שברצוננו לעשות ללא הפרעות ולקיים שיחות חבריות עם מכרים. עם הגיל, הגמישות הקוגניטיבית פוחתת ועמה גם היכולות של המוח. בגני יעלים מציעים מגוון הרצאות לשיפור היכולות הקוגניטיביות, הרחבת עולם המושגים ותפיסת העולם ופיתוח יכולות שיח עשירות.

הרצאות אקטואליה ופוליטיקה

מדינת ישראל בפרט והמזרח התיכון בכלל עתירים שינויים המתרחשים ללא הרף ומותירה את האזרח הקטן להתמודד עם המדיניות הממשלתית הכלכלית והחברתית. כיצד מתקבלות החלטות בממשלה ואיך הן משפיעות עלינו? כיצד האירועים הפוליטיים והחברתיים משקפים את מה שקורה בחברה שלנו? ההרצאות המועברות בגני יעלים כוללות את המרצים המקצועיים ביותר בתחומם, ומאפשרות לדיירים הצצה נדירה אל תוך עיניהם של המדינאים הגדולים ביותר.

הרצאות בנושאים היסטוריים

חובבי היסטוריה? מתרגשים מסיפורים על מה שהיה בעבר? תוהים איך יכול להיות שההיסטוריה חוזרת על עצמה? בואו לגלות בהרצאות!  סיפורים מרתקים ומסמרי שיער אודות התקופה המודרנית ותקופות עתיקות יותר. אם תמיד חלמתם לדעת איך המציאו את החשמל או מתי התחילה המהפכה התעשייתית, זה בדיוק הזמן לגלות איך זה קרה.

תיירות

אילו הם המקומות הכי מתוירים בעולם? מה מחפשים כשמגיעים ליפן? איך לנצל בצורה הטובה ביותר טיול בבלקן? שאלות אלו ואחרות מהוות את הפורום האקטיבי והמרתק של קבוצת התיירות של גני יעלים. יחד אנחנו חולקים חוויות וממליצים המלצות על יעדים, מחליפים אנשי קשר בחו”ל ומגדירים את היעדים הבאים שלנו. הרצאות התיירות מקושרות גם לקבוצת הטיולים של גני יעלים, המספקת מגוון אטרקציות וטיולים שכיף לצאת אליהם.

צבא

אם אתם בעלי תפיסת עולם צבאית, ההרצאות הללו הן בדיוק עבורכם. ניתוח של כל מהלכי המלחמות הגדולות בעולם, ביקורת ואיתור טעויות בדיעבד – כל אלו מועלים על שולחן הניתוחים של ההרצאות המובאות מפי המומחים לתחומי צבא ומדינה.

קבוצות דיון

אחרי שסקרנו את האירועים ואת תחומי העניין החדשים שמצאנו, אנחנו פותחים את האירועים שלנו לקבוצות דיון משותפות. אחרי ששמעתם, החכמתם ויש לכם לא מעט שאלות, אתם מוזמנים לחלוק את דעתכם יחד אתנו, להחליף מחשבות, לגלות מה אתם יודעים על הנושאים הללו באמת, להתנסות בהעלאת הרצאות בעצמכם ובהכנת פעילויות מרתקות. השיחה המשותפות מאפשרת לדיירים לפתח את היכולות הקוגניטיביות והחברתיות ולשמור על תחושת חיוניות מתמדת.