ברידג' לגיל הזהב
ברידג' לגיל הזהב

ברידג’ לגיל הזהב

גם אם אתם חייבים את שנת הצהריים שלכם וכבר מעדיפים לשבת מאשר לעמוד, המוח עדיין בשיאו. ענף הברידג’ נשלט על ידי מבוגרים ולא בכדי: הוא מביא למקסימום את היכולות הקוגניטיביות ומשמר מיומנויות חברתיות המאפשרות מפגשים יומיים עם החבר’ה הטובים. אז איפה משחקים ברידג’ בימינו? כל הפרטים על המשחק שלעולם לא נס ליחו.

ברידג’ – משחק הזהב לגיל הזהב

מה לא אמרו עליו? שהוא אידאלי לבני הגיל השלישי, שהוא משפר משמעותית את היכולות הקוגניטיביות, שהוכח כי שחקני ברידג’ ניחנים בזיכרון טוב יותר וחשיבה הגיונית חזקה יותר, שהוא משמר את הגמישות הקוגניטיבית ומבטיח חיי חברה פעילים.

מי שכבר למד את רזי המשחק, בוודאי מכיר שחקן אחד או שניים אתם הוא יכול לשחק בקביעות. אבל מה קורה עם מי שרק מתחיל את המסלול? הנה כמה מקומות בהם תוכלו לשחק ברידג’ גם אם אתם מתחילים וגם אם אתם כבר ברמת מתקדמים.

המתנ”ס המקומי

אם ביישובכם קיים מתנ”ס, רוב הסיכויים שמתקיימים בו חוגי ברידג’ ברמות שונות. במקרים מסוימים, נדרשת הרשמה של מינימום משתתפים על מנת לקיים את החוג ובמקרים אחרים יש חדר פתוח וייעודי לשחקני ברידג’. אם אין כזה, אתם תמיד יכולים לבקש לפתוח אחד.

מועדון קהילתי

המועדון הקהילתי המקומי הוא אתר אידאלי להתחיל ללמוד בו ברידג’. במועדונים קהילתיים לעתים רבות תוכלו למצוא חוגים מיוחדים למעוניינים ללמוד ברידג’. חוגים אלו מציעים ללומדים גם מדריך ולעתים קיימת האפשרות להנחיה אישית בהתאם לקצב ההתקדמות של הלומד.

בתי דיור מוגן ובתי אבות

אם אתם כבר מתגוררים בבית דיור מוגן, רוב הסיכויים שמתקיים זה מכבר חוג ברידג’ לרמות שונות, הן מתחילים והן מתקדמים. גם בבתי אבות וגם ברשתות דיור מוגן הברידג’ הינו בין הפעילויות היותר פופולאריות כך שאם עד עכשיו לא נפתח חוג ברידג’ כזה, אז עכשיו זה בדיוק הזמן לבקש ליזום אחד כזה.

טיולי ברידג’ לחו”ל

מיציתם את משחקי הברידג’ בארץ? שיחקתם כבר עם כל מי שיכולתם להעלות בדמיונכם? זה הזמן להרחיב את מאגר השותפים למשחק. חברות טיסה המתמחות בטיולים למבוגרים מציעות חבילות נופש ייעודיות לאוהבי הברידג’.

טיול מאורגן על בסיס נופשון ב-15 ימים יוצא לעיירת הנופש היפהפייה באד נוינהאר שבגרמניה. עם אנשים בראש שלכם, תוכלו למצוא פרטנרים חדשים להביס או כאלה שיאתגרו אתכם. הטיול כולל מסלולים מאורגנים ולינה במלונות בעלי מתקנים מותאמים.