בדיקות נחוצות בגיל השלישי
בדיקות נחוצות בגיל השלישי

בדיקות נחוצות בגיל השלישי

אחת הטעויות הגדולות ביותר שמבוגרים נוקטים בהן הן הימנעות מביצוע בדיקות חיוניות לקראת ההגעה לגיל השלישי. יותר ויותר הולכת ונפוצה ההבנה כי על מנת להימנע מניתוחים כואבים וקשים, רצוי להיות במעקב רפואי שוטף ולקבל עדכונים שוטפים על מצב הגוף כל תקופה. על מנת להיות עם היד על הדופק, בדיקות נחוצות בגיל השלישי הן האמצעי היעיל, הבטיחותי והמודע ביותר לשמירה על הבריאות ולמניעת מצבים קשים בהמשך. אילו בדיקות חיוניות לביצוע? יצאנו לבדוק.

בדיקות דם

בדיקות דם מאתרות שינויים במצב הכולסטרול ושומני הדם, מאתרות סיכוי להתפתחותן של מחלות לב וכן מנטרות את רמת הסוכר בדם. כמו כן מאפשרות בדיקות הדם לוודא כי אין סכנה של סוכרת. בדיקות דם מיועדות לבדיקה של העמסת סוכר והמוגלובין ובמקרה של איתור מוקדם, תוכלו למנוע מעצמכם השפעות קשות כמו פגיעות אפשריות בכלי דם המובילים דם למוח, לגפיים, ללב ועוד. הבדיקות השוטפות תסייענה בידכם לשמור על עצמכם מפני סיבוכים קשים שונים.

לחץ דם

בדיקות לחץ דם הן בין הבדיקות החשובות ביותר לביצוע, משום שמלבדן, אין כל דרך לאתר תופעה של יתר לחץ דם. בדיקת יתר לחץ דם יש לבצע אחת לשנה לפחות ובכך, תוכלו למנוע מצבים של פגיעה בלב, בכליות, בעיניים ובאזורים חשובים אחרים. לחץ דם תקין עומד על 80-120. כאשר הערכים גבוהים מדי, תוכלו לתת טיפול מידי באמצעות תרופות מתאימות. אלו המזניחים בדיקות חיוניות אלו עלולים לסבול ממחלות לב, שבץ מוחי ותופעות אחרות.

פעילות הלב

בדיקת פעילות הלב מבטיחה הימנעות ממחלות לב ובעיות אקוטיות ומסכנות חיים. בדיקות אלו כוללות א.ק.ג ובדיקת תפקודי לב במאמץ. אם אתם מצויים באוכלוסיית סיכון, תצטרכו להיבדק בתדירות גבוהה יותר.

סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס הינו בין סוגי הסרטן הנפוצים ביותר ובין הגידולים הקלים ביותר לטיפול, בתנאי שמאתרים אותם בזמן. לפיכך, מדובר באחת הבדיקות החשובות ביותר לביצוע. הבדיקה המקובלת לביצוע לצרכי איתור סרטן המעי הגז היא בדיקת דם סמוי בצואה אחת לשנה. בדיקה זו הינה פשוטה לביצוע ולא פולשנית המאתרת הימצאותו של סרטן בצורה נוחה. עם זאת, גם אם התוצאה היא שלילית, עדיין קיימת סכנה של גידול ויש צורך בביצוע בדיקות נוספות. על מנת לשלול את קיומו של גידול יש לבצע בדיקת קולונוסקופיה המאתרת קיומם של פוליפים. איתור מוקדם מונע בעיות קשות בהמשך.