מחלת הפרקינסון והטיפול בה
מחלת הפרקינסון והטיפול בה

אתגרים בגיל השלישי – בית אבות סיעודי באר שבע

מצב סיעודי הוא אינו חוויה פשוטה עבור איש: לא עבור האדם הסיעודי עצמו, לא עבור משפחתו האוהבים אותו ודואגים לו ולא עבור אלו שנדרשים לתמוך בו, הן נפשית והן פיזית. החיים לא תמיד מכינים אותנו למצבים הללו וכשהם באים, אנחנו מוצאים את עצמנו לא מוכנים. מאמר קצר על סיפור ארוך.

מהו מצב סיעודי?

מצב סיעודי מתאר מצב פיזי בו האדם מצוי והוא אינו מסוגל לדאוג לעצמו ולבצע פעולות בסיסיות כגון: אכילה, שתייה, קימה, ישיבה, שכיבה, רחצה ונוחיות. במצב זה, האדם תלוי לחלוטין בסביבתו ואינו יכול לקיים את עצמו באופן עצמאי. מצב סיעודי יכול להיות זמני כתוצאה מניתוח או תאונה ויכול להיות כרוני, בשלב מאוחר של החיים או כתוצאה מהתפתחותה של מחלה. כיצד מתמודדים עם הורה סיעודי או עם מצב סיעודי?

איך מתמודדים עם מצב סיעודי?

ראשית, אם אתם עצמכם הולכים ומאבדים מיכולתכם לדאוג לעצמכם, רצוי להיפגש עם רופא המשפחה באופן קבוע ולהתחיל להגיע לסדרות טיפולים אצל פיזיותרפיסט. הרופא יפנה אתכם לאיש המקצוע המתאים שיוכל לסייע לתפקד בתוך המצב הסיעודי ואף להקל על המאפיינים של המצב.

כאשר מדובר בהורים, זה קצת מסובך יותר. ההורים כבר לא כתמול שלשום וקשה לנו לפעמים לראות את אלו שהלבישו אותנו, תמכו בנו, העניקו לנו ולפעמים היו גם לא פשוטים עבורנו – הופכים להיות תלויים בנו לחלוטין, מצויים במצבי חולשה מתקדמים וזקוקים לכל סיוע אפשרי, מכל אדם שיכול לעזור.

אם אתם מחפשים בית אבות סיעודי באר שבע והדרום הם האזורים הטובים ביותר להתחיל בהם. בשנים האחרונות מספר בתי האבות הסיעודיים שנפתחו באזור באר שבע והדרום הולך וגדל, כשכל בית אבות כזה מתעלה על קודמו באיכויותיו, בצוות הסיעודי שהוא מעמיד לרשות המטופלים, בניסיון שלו בהתמודדות ובטיפול בסיעודיים וביכולתו להעניק למבוגרים אלו איכות חיים גבוהה ויכולת ליהנות ממה שיש לחיים להציע.

בכל הנוגע לבית אבות סיעודי באר שבע הפכה להיות מלכת הנגב, ולא רק בזכות המטפלים האיכותיים שהיא מציעה למבוגרים במצב סיעודי.  אם אתם מחפשים בית אבות סיעודי בבאר שבע עבור הוריכם, בדקו היטב כי מדובר במטפלים המתמחים בהענקת טיפולים מקצועיים למבוגרים סיעודיים וכי המקום מציע את כל המתקנים הדרושים על מנת לאפשר למבוגרים לחיות באיכות חיים מיטבית התומכת בצרכיהם הייחודיים.  נגישות מקסימלית צריכה להיות מאפשרת תנועה חופשית בכל המקומות החיוניים כגון חדר אוכל, יציאה לחצר ועוד.