איך לבחור בית אבות סיעודי
איך לבחור בית אבות סיעודי

איך לבחור בית אבות סיעודי

החיים לקראת הגילאים המאוחרים מביאים עמם אי אילו הפתעות והתמודדויות שלא חשבנו עליהן בגילאים מוקדמים יותר. בית אבות הוא אחת האפשרויות העולות על הפרק לקראת הגילאים המבוגרים והוא מצריך הבנה של הנסיבות וקבלת החלטה חכמה לפני שעושים פעולה כלשהי. איך יודעים אם כדאי לעבור לבית אבות ואם כן, לאיזה?

במאמר הבא נבחן את הפרמטרים השונים שיאפשרו לנו לקבל החלטה חכמה טרם המעבר לבית אבות סיעודי.

מהו מצב סיעודי?

אם אתם או מי מקרוביכם מתמודד עם מצב סיעודי, אתם כבר ודאי יודעים: מצב סיעודי מתאר מצב רפואי בו אדם אינו מסוגל לדאוג לצרכים הבסיסיים שלו, לרבות אכילה, שינה, שכיבה, ישיבה, צרכים ומקלחת. מצב זה מביא את האדם להיות תלוי לחלוטין בסביבתו. מבוגרים רבים בוחרים להתמודד עם מצב סיעודי באמצעות שכירת שירותים של מטפל אישי. אחרים, המבינים את המורכבות של מצב זה, מעדיפים להעניק להוריהם את כל השירותים הדרושים להם באמצעות העברתם לבית אבות סיעודי.

מהו בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי הוא מרכז טיפולי המספק לאדם הסיעודי את כל הטיפולים הנדרשים והליווי המתאים ליצירת איכות חיים גבוהה ויכולת ליהנות מהסביבה. בית אבות סיעודי מעסיק אנשי צוות המתמחים במצבים סיעודיים, יודעים את הפרקטיקות הנדרשות לצורך עזרה פיזית חיונית לאדם הסיעודי, מקיימים חוגים המתאימים למבוגרים במצבים סיעודיים והחשוב מכל – מכירים את התהליכים שעוברים המטופלים, את הקשיים שעמם הם מתמודדים, את המצבים הלא פשוטים – ומלווים אותם שנים במצבים אלו.

כיצד בוחרים בית אבות סיעודי?

אם אחד מקרוביכם הוא אדם סיעודי, סביר להניח שתרצו להעניק לו את הטיפול הטוב ביותר ולא להשאיר אותו בידיים לא מקצועיות. מסיבה זו, חשוב לא למהר בבחירת בית אבות סיעודי. יש לבחון את הפרמטרים הבאים:

  • מידת הניסיון של אנשי הצוות עם מטופלים סיעודיים
  • מספר האנשים בצוות הרפואי המתמחה במצבים רפואיים
  • מספר הכוננים, האחים והאחיות ואנשי הצוות העומדים זמינים לרשות המטופלים סביב השעון
  • הטיפולים הנוספים המוצעים לחולים סיעודיים, דוגמת טיפולים פיזיותרפיסטים, ריפוי בעיסוק ועוד
  • מידת הסבלנות שמפגינים אנשי הצוות כלפי המטופלים במחלקה
  • מספר האנשים במחלקה בכלל המתמחים בעבודה עם מצבים סיעודיים
  • מספר אנשי הצוות העובד מדי משמרת

כללי אצבע אלו יסייעו לכם לקבל החלטה חכמה המתאימה לצרכים של האדם הסיעודי. זיכרו כי לא כל החולים הסיעודיים נמצאים באותו מצב ולעתים רבות, בית אבות המעניק טיפולים מסוימים יהיה מתאים יותר מבית אבות אחר. ישנם מקומות המאפשרים תקופת התנסות. כך או כך, בחרו את המקום שמתאים יותר מכל לצרכיכם.