איך בוחרים בית אבות? 
איך בוחרים בית אבות? 

איך בוחרים בית אבות? 

הגיל השלישי הוא לא גיל פשוט. כל מי שיש לו אבא או אמא, סבא או סבתא בגיל מבוגר יחסית, יודע כי בגילאים אלו, הנפש מתחילה להתעייף ולחפש אחר מקומות לנוח. כבר לא מדובר בגיל 50 או 60, כשהיה עוד כוח להסיע את הילדים ואת הנכדים לחוגים או לבית הספר. כבר לא מדובר במצב בו ניתן להגיע למכולת באופן עצמאי. בשלב מסוים בחיים, אנחנו זקוקים למישהו שיהיה שם בשבילנו ברגעים הפחות פשוטים.

בחירת בית אבות יכולה להיות תהליך מורכב, במיוחד עבור אלו שלא התכוננו לכך או עבור אנשים עצמאיים שרואים את עצמם פעילים וחיים באופן עצמאי לעוד זמן רב. בחירת בית אבות מצריכה נכונות להשקעה, זמן, חיפוש ומוכנות להתמודד עם ההשלכות של החיפושים.

ההתמודדות הרגשית מנטלית

רבים מהמבוגרים המקבלים החלטה לעבור לבית אבות או אפילו אלו שמוכנים לשקול את האפשרות, מתחילים לחוש פחדים וחששות לקראת השינוי. רגשות אלו הם רגשות לגיטימיים ובריאים לחלוטין. לפיכך, אם ההורים מביעים חששות או פחדים יש לקבל רגשות אלו באהבה ולא לדחות אותם על הסף. כדאי ואף חכם יהיה לקיים מספר שיחות משותפות עם ההורים על המעבר, על הרגשות העולים בהם לקראת המעבר, על המחשבות שעולות להם ועוד. על השיחה להתקיים באווירה חופשית, ללא לחצים. אם יש צורך, רצוי ואפשר לערב איש מקצוע שיצטרף לשיחה וילווה את המבוגר בתהליך שלו.

התמודדות פיזית

ההתמודדות הפיזית קשה לא פחות מההתמודדות הנפשית ואולם היא שונה במהותה. התמודדות זו מתחילה הרבה לפני המעבר עצמו. כך למשל, יש צורך בחיפוש אחר בית האבות המתאים ביותר ולפיכך, יהיה עליכם לנסוע בין מקומות, להתארח, לבחון, לשאול את השאלות הנכונות ולבחון אספקטים שונים כמו הגעה לנכדים, נוחות המקום עצמו, מידת ההנגשה למבוגרים, התאמתו לצרכים האישיים שלכם ועוד.

הבדיקה הפיזית אמנם יכולה להיות מטרטרת ולא תמיד נעימה אבל היא חיונית לצורך חיפוש ומציאה של המקום המתאים לכם יותר ממקומות אחרים, כך שתוכלו להיות שלמים ובטוחים עם ההחלטה שקיבלתם.

ברורים וצעדים טכניים

הצעדים הטכניים כשמם כן הם: בעיקר צעדים טכניים. צעדים אלו מבטיחים לכם כי בעתיד תוכלו להיות שקטים ורגועים עם ההחלטה שקיבלתם. כך למשל יהיה עליכם לברר אודות האספקטים של התשלום, מסלולי התשלום הקיימים והאופנים בהם ניתן לבצע אותם. כמו כן, תצטרכו לערוך ברורים בנוגע למעבר עצמו, חתימות על טפסים ועוד. כל אלו יסייעו לכם להבין מה הוא המקום הטוב ביותר עבורכם.