איזה ספורט מומלץ למבוגרים
איזה ספורט מומלץ למבוגרים

איזה ספורט מומלץ למבוגרים

לא משנה אילו נסיבות הביאו אתכם להתחיל להתאמן, אם אתם כבר פה אז כנראה שיש לזה סיבה טובה. חלקנו מתעצלים, חלקנו כבר מורגלים ופשוט צריכים להתאים את עצמם – כך או כך, ספורט למבוגרים יכול להתגלות כחוויה מעצימה, משחררת, מעוררת מצב רוח ומעניקה מוטיבציה. יצאנו לבדוק איך שומרים על החיוך ועל שלמות הגוף בספורט.

מתנה מהטבע

אם עד היום סיפרו לנו כי הספורט חיוני לבריאות, עתה כבר לא מדובר באופציה אפשרית אלא במתנה של ממש: פעילות גופנית סדירה וקבועה מאפשרת לגוף לתחזק את עצמו למשך זמן ולהתמודד טוב יותר עם מחלות ותופעות שונות הנגרמות מסיבות חיצוניות ו/או פנימיות. בלי פרוצדורות מורכבות ובלי להשקיע הון תועפות – אתם מקבלים הזדמנות של ממש לשמור על מה שהטבע נתן לכם וליהנות מבריאות איתנה. עם זאת, ישנם כמה דגשים סופר חשובים שיש להקפיד עליהם כשמבצעים פעילות גופנית בגיל השלישי.

היתרונות של פעילות גופנית בגיל השלישי

יש כאלה שנהנים משיעורי ספורט במסגרת הדיור המוגן, אחרים יוצאים לפעילות במועדון בעיר או ביישוב ויש את אלו שפשוט “מוציאים את עצמם” להליכה בכל ערב. לא משנה לאיזה מהטיפוסים אתם משתייכים, העיקר שאתם מקפידים על ביצוע פעילות גופנית באופן סדיר. עוד לא התחלתם להתאמן? הנה כמה סיבות טובות לעשות זאת:

  • פעילות גופנית נחשבת ל”תרופה טבעית” לשמירה על בריאות פיזית ונפשית ועל איכות החיים
  • פעילות גופנית ממתנת את תהליכי ההזדקנות הטבעיים שעוברים על הגוף
  • פעילות באופן קבוע משפרת את הבריאות הגופנית, את התפקוד ואת מצב הרוח
  • מונעת התפתחותן של מחלות שונות
  • מעניקה איכות חיים גבוהה
  • מעניקה תחושת חיוניות, ויטאליות ושמחת חיים
  • מפתחת מוטיבציה לביצוע פעילויות יומיומיות
  • מגדילה את תחושת הסיפוק בחיים

אבל מהיכן מתחילים? גם כשהחלטתם שאתם רוצים להתחיל בפעילות גופנית סדירה, לא תמיד ברור איך מתחילים. הנה כמה רעיונות:

פעילות להעלאת הדופק ושיפור סיבולת לב ריאה

 

פעילות מעולה לבני 60 ומעלה השומרת על מערכות הגוף השונות. אתם יכולים להזמין חבר או קרוב משפחה וליזום הליכות יומיות או יציאה לפעילות חברתית ספורטיבית אחרת כמו ריקוד או שחייה. פעילויות המעלות את הדופק שומרות על הלב, משפרות את מערכת כלי הדם ותורמות לתפקוד תקין של הריאות. יש להתחיל מפעילות גופנית מתונה שלא מאמצת את הגוף יתר על המידה ולהגביר תדירות ומאמץ באופן הדרגתי. העיקר הוא להתמיד בפעילות מדי שבוע. בתור התחלה, רצוי להקציב 30 דקות לפעילות מדי יום.

חיזוק השרירים

פעילויות לחיזוק השרירים כוללות שימוש במשקולות קטנות, עבודה עם גומיות ועוד. אם אתם מתגוררים בבית דיור מוגן סביר להניח שתוכלו למצוא אביזרים אלו במקום. אימוני שרירים מפחיתים את הסיכון למחלות לב ולכלי דם ומסייעים בשמירה על משקל תקין.

שלא כמו פעילות להעלאת הדופק, כאן רצוי להגביל את תדירות הפעילות ל 2-3 בשבוע ולא יותר. כמו כן, רצוי לבצע תרגילים אלו בליווי של איש מקצוע או אדם בעל ניסיון.